تبلیغات
باران یاس - درس آریتمی جلسه1
تاریخ : دوشنبه 17 مهر 1391 | 19:18 | نویسنده : فاطمه غلامی
بسم الله الرحمن الرحیم

نکات مهم : دستگاه الکترو کاردیوگرام وظیفه دریافت تغیرات الکتریکی در سیستم قلبی رو دارد.یعنی به این صورت که فعالیت الکتریکی قلب رو ثبت میکند.اصولا باید این فرض رو داشته باشید که دستگاه الکترو کاردیوگرام یک دوربین عکاسی است که هر جایی با هر زاویه ایی که قرارش بدین از همون زاویه عکس برداری میکنه.که لیدها مختلف همون زوایای مختلف و قراردادی برای قرار دادن نوار قلب می باشد.

نوار الکترو کاردیوگرام و دستگاه الکتروکاردیوگرام برای پیشگیری از اشتباه استاندارد جهانی برای خودش داره که من جمله  قلم  دستگاه الکتروکاردیوگرام سرعت     ۲۵     میلی متر بر ثانیه  رو کاغذ حرکت میکنه. و هر خونه کوچیک یا همون مکعب کوچیک در برگه ۱ میلی متر ارتفاع و ۱ میلی متر طول عرضی داره.و ۲۵ خونه کوچیک برابر با یک ثانیه طول  زمانی دارد.یعنی محور نوار قلب در عرض همون زمان است در ارتفاع محور ولتاژ هست. هر مکعب کوچیک یک دهم میلی ولتاژ رو نشون میده.هر مکعب بزرگ از پنج مکعب کوچک در عرض و ۵ مکعب کوچک در ارتفاع تشکیل شده است که مساحت هر مکعب بزرگ ۵ضرب در ۵ میشه ۲۵ خونه کوچک می باشد.

استاندارد ولتاژنوار قلب همیشه در ابتدای نوار قلب وجود داره که نشان دهنده ۱میلی ولت میباشد و به شکل یک ستون استوانه ایی در اول نوار قلب همیشه ظاهر می باشد.

 در صورت تغییر ولتاژدر دستگاه میبینید این استوانه کوتاه یا بلند میشه

منبع:www.icuccu.blogfa.com
طبقه بندی: دانستنیهای پرستاری،